OdporúčameZaložiť web alebo e-shop
starostlivosť o korytnačku

bývanie

                           suchozemské korytnačky

           Budeme potrebovať:  piesok, kamene, misku na vodu a na žrádlo, korene a samorasty, lampu 40W, úkryt (domček)

           Postup: Piesok nasypeme na dno terária

                            umiestnime domček, misky, samorasty

                            nainštalujeme svetlo.

                                                     vodnékorytnačky

                           postup:na dno terária nasypeme piesok zo samorastov a komeńov urobíme ostrovčeky nainštalujeme techniku a napustíme vodou.

                             potrava                   

                                                          suchozemské korytnačky

čerstvé ovocie a zelenina sú pre korytnačky hlavným krmivom krmného plánu korytnačky žerú napríklad žabinec,púpavu ,jablko ,uhorku ,trávu ,čínsku kapustu ,listy zo stromu ,šupku od melónú ,šípky ,redˇkovku a v malom množstve aj banán. Ovocie a zeleninu vždy dôkladne umyť.Odstránite tak prípadné postreky.Ideálne by bolo kŕmiť bylinkami o ktorích si môžeš byť istý,že sa tam nevenčí pes a niesú tam žiadne postreky.

Niekedy sa stáva ,že korytnačka odmieta zožrať nový druh potravy.Nový druh krmiva primiešavajte do známej potravy,a postupne pridávajte stále vic nového krmiva.

 

púpava                                     ďatelina                                  žabinec                            jablko                        uhorka                   čínska kapusta

 

melón                    šípky                           reďkovka

 

                                   vodné korytnačky

kŕmte mäsitou stravoua rôznymi granulkami ,dážĎovkami ,rybičkami,rôznymi mäkýšami,tubifexsami,komárie larvy,muchy ktoré trebo namočiť dafnie...množstvo závisí podla velkosti korytnačky.

ako naučiť korytnačku žrať nový druh potravy

 Známu potravu nasekáme na kúsky a vmiešame do nej tiež nasekanú na kúsky neznámu potravu potom množstvo známej potravy zmenšujeme a neznámej zvišujeme keď vidíme ,že korytnačka žere túto potravu bez problémov tak starú potravu vynecháme .

je potrebné aby sa korytnačka pestro stravovala inak ochorie to platí len pre suchozemské kor.

vonkajší výbeh

čo budeme potrebovať:v prvom rade miesto!!!!!!!!!!!!!!!!!,drevené dosky,rozdelovač trávniku od záhonu, šróbi,klince,králičie pletivo,mrazuvzdornú farbu,pántiky

postup práce: ohrada: navrhneme tvar výbehu ,pre malú korytnačku min 1m krát pol metra ,namaľujeme dosky, odelovač záhonu dáme do tvaru výbeho a vryjeme do zeme.Namalované dosky prišróbujeme k sebe.Poklop výbehu:z dalších dosiek urobíme rám výbehu vo veľkosti  a tvare výbehu.Z králičieho pletiva vystrihneme veľkosť a tvar výb. pletivo klinčekmi prichitíme k rámu. na vrch priklincujeme druhú časť rámu ktorá bude vyzerať rovnako ako prvá tento rám položíme na vrch výbehu a uchitíme pántikmi.teraz ho už treba len zariadiť.

zariadenie: suchoyemské korytnačky: potrebujú časť s pieskom,úkryt ,kamene korene ,preliezky,bylinky alebo niečo čo sa dá žrať príp. misku zo žrádlom, väčšiu misku s vodou,

                      vodné korytnačky: jaziarko, ostrovčky vo vode ,úkryt,miesto s plytkou vodou

prenášanie

čo potrebujeme:krabicu termobox alebo flašu z teplou vodou bavlnené vrecko.

postup:vrecko prevrátime stehmi na ruby aby sa korytnačka nezamotala a vložíme do neho korytnačku na dno škatuľe dáme termobox aleb flašu z teplov vodou potom na to položíme vrecko s korytnačkou a škatuľu zavrieme

kúpanie

do lavóru napustíme teplú vodu nie vrelú ani studenú asi 28 stupňovú voda musí byť tak hlboká aby mohla korytnačka pohodlne držať hlavu nad vodou vložíme korytnačku a necháme ju aby sa vyprázdnila a napila to bude trvať asi 20 min.potom korytnačku jemne umyjeme hubkou a necháme ju usušiť v košíku s handričkami.potom vytiahname korytnačku a nakrémujeme indulonou alebo olejčekom bežne dostateľným v chovateľských potrebách po tom je hotovo a korytnačku pustíme do terária.

Korytnačku kúpeme raz za týždeň!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

výbava

korytnačie poptreby:granule,vytamíny, handričky ,kúpacia nádoba,krém na pancier,vonkajší výbeh , zimovacia bedňa,

zimovanie

týždeň pred zimovaním postupne prestaneme korytnačku kŕmiť v ten istý čas korytnačku začneme každý deň korytnačku kúpaťteplotu v teŕáriu znížime na18 stupňov postupne aj nižšiepotom zoereme zimovaciu bedničku ktorá bude vyzerať asi takto:na spodok nasypeme piesok na to poukladáme potrkané noviny. po tom vložíme krytnačku do debničky a na ňu dáme novú vrstvu narhaných novín debničku zaistíme pletivom. potom dáme debničku na miest kde je teplota 4-8stupňov v apríli korytnačku zobudíme a vykúpeme ju postupe zvišujeme teplotu v teráriu a začíname kŕmiť.

Chorú korytnačku nezimujeme!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 higiena

suchozemské korytnačky                           vodné korytnačky

denná hygiena:čistíme od zvyškov žrádla,meníme vodu          denná hygiena:odstraňujeme zvišky žrádla

týždenná hygiena:kúpeme,                                                 týždenná hygiena:kúpeme,kefujeme kožnatky nie

mesačná hygiena:výmena podstielky,                                    mesačná higiena:vymieňame polovicu vody,kontrolujeme techniku

 

 

Vytvorené službou WebLahko.sk  |  Nahlásiť protiprávny obsah!  |   Mapa stránok